CHEMIK CUP 2016

15.05.2016r. zespół CHEMIKA Bydgoszcz 2004 organizuje największy turniej na kujawach i pomorzu
dla drużyn rocznika 2004

Turniej objęty jest patronatem prezydenta miasta Bydgoszczy

• rozgrywany na 3 boiskach jednoczesnie (2 x naturalne, 1 x sztuczne);
  • ilość zespołów: 18;
  • Boisko: według regulaminu młodzików KPZPN (od 16stki do 16stki), bramka 2x5m;
  • liczba graczy: 8+1;
  • czas gry jednego meczu: 20 minut ciągłej gry bez zmian stron;
  • Rzut karny wykonuje się z odległości 9m;
  • Odległość muru przy rzucie wolnym 5m;
  • Zmiany w „systemie hokejowym" w wyznaczonej strefie;
  • bramkarz wprowadza piłkę do gry z linii 5 metra;
  • Auty wykonywane rękoma. Odległość przeciwnika 3 metry;
  • Kary: zawodnicy mogą być upominani za niesportowe zachowanie lub grę faul karami wychowawczymi w wymiarze 2 minut (zespół gra w osłabieniu) lub wykluczeniem do końca meczu/ turnieju za wybitnie niesportowe zachowanie;
  • W przypadku remisu w meczach pucharowych o rozstrzygnięciu zadecyduje seria 3 rzutów karnych, następne do skutku;
  • Punktacja: zwycięstwo - 3 pkt, remis - 1 pkt, porażka - 0 pkt.

faza I: trzy grupy po sześć zespołów grają systemem "każdy z każdym"

• faza II: drużyny, które zajmą 1 i 2 miejsca oraz 2 najlepsze zespoły z trzecich miejsc grają:
  • 4 ćwierćfinały (wygrani grają na krzyż o finał i 3 miejsce),natomiast przegrani grają na krzyż o miejsca 5 oraz 7.
  • Drużyny z miejsc najsłabsza 3 do 6 tworzą 2 grupy o miejsca 9-18.
  • Grupa miejsca 9-13(najsłabsza z 3 miejsca, wszystkie 4 miejsca oraz najlepsza z 5 miejsca)
  • Grupa miejsca 14-18( drugie i trzecie z 5 miejsca oraz wszystkie 6 miejsca)

Na zakończenie odbędzie się mecz o III miejsce oraz mecz finałowy.

O kolejności miejsc w tabeli decyduje: ilość zdobytych punktów, wynik bezpośredniego spotkania, większa ilość zdobytych bramek, różnica bramek, mniejsza ilość straconych bramek , rzuty karne (po 3), następne do skutku. W przypadku identycznego bilansu więcej niż dwóch drużyn, obowiązuje dodatkowo tzw. „mała tabela” z rezultatami meczów tylko pomiędzy zainteresowanymi zespołami.

O kolejności awansu do 2 fazy 1-8,9-18 pomiędzy trzema grupami z miejsc 3 oraz 5 decyduje : ilość zdobytych punktów,większa ilość zdobytych bramek,różnica bramek, mniejsza ilość straconych bramek , w przypadku identycznego bilansu przez 3 drużyny – turniej pomiędzy zespołami w karne po 3.

• dla miejsc 1-8 puchary
  • dla pierwszych trzech drużyn statuetki oraz nagrody rzeczowe
  • dla drużyn z miejsc 4-10 nagrody rzeczowe
  • drużyny 4-18 otrzymują pamiątkowe medale i dyplomy
  • Nagroda dla najlepszego strzelca, bramkarza , zawodnika oraz najmłodszego zawodnika turnieju .

1. CHEMIK Bydgoszcz 04 I
  2. CHEMIK Bydgoszcz 04 II
  3. WIDZEW Łodź
  4. ELANA Toruń